Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

W środę, 3 listopada, uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawczynią, wybrali się na wycieczkę do Strzegowa, do   Gabinetu Stomatologicznego. Spotkanie miało  na celu promowanie zachowań prozdrowotnych tj. ,nabywanie umiejętności z zakresu higieny jamy ustnej i zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie i w wyjątkowo ciekawej i przystępnej formie przybliżyła sposoby dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Wysłuchaliśmy pogadanki na temat prawidłowego mycia zębów, jak również zobaczyliśmy praktyczny pokaz na zestawie tzw. ,, dużej szczęki”. Dowiedzieliśmy się, jakie pokarmy służą ich budowie, a jakie je niszczą. Każde chętne dziecko mogło usiąść na fotelu dentystycznym, a pani doktor dokonała kontroli i analizy uzębienia każdemu z nich. Serdecznie dziękujemy cudownej pani stomatolog Magdalenie Kulińskiej- Cieśla za wspólnie spędzony i poświęcony nam czas. Każdy uczestnik otrzymał upominek-szczoteczkę do zębów. Jesteśmy przekonani, że spotkanie zmotywuje wszystkie dzieci  i ich rodziców, do jeszcze większej dbałości o zęby ,oraz tym samym pokona obawy związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Data dodania: 2021-11-08 22:15:08
Data edycji: 2021-11-08 22:15:43