Wiktor i Kacper polecają

Książka pt. „Zwierzęta polarne” została wydana przez Wydawnictwo Ibis. Jest to atlas przyrodniczy, w którym znajdziemy informacje na temat charakterystycznych cech, obyczajów i środowiska zwierząt żyjących w klimacie wysokogórskim i polarnym. Publikacja przeniesie czytelnika w świat niedźwiedzi polarnych, pingwinów, fok i morsów. Ciekawym tekstom o zwierzętach towarzyszą efektowne fotografie. Polecam przeczytanie tej książki uczniom, którzy interesują się przyrodą. Znajdą tu odpowiedzi na wiele pytań, np. o czym rozmawiają pingwiny.

Wiktor Kowalczyk, kl. 3b

Książka pt. „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego została wydana przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Opowiada o przygodach misia o klapniętym uszku. Tytułowy bohater mieszka sam w domu, ubiera się jak człowiek i chodzi do przedszkola. Postać narodziła się około 1957 r. i jest znana w różnych miejscach kuli ziemskiej, gdyż książka została przetłumaczona na wiele języków, m.in. francuski czy japoński. Miś Uszatek zyskał dużą popularność dzięki lalkowemu serialowi, który dzieci oglądały podczas dobranocek. Tę książkę powinien przeczytać każdy.

Kacper Borkowski, kl. 3b

Baśń pt. „O dwunastu zbójcach, kosie i czarodziejskim rumaku” została wydana przez Wydawnictwo Skrzat. Opowiada o losach chłopca, który trafił do niewoli u zbójców. Utwór przemawia do dziecięcej wyobraźni, a jednocześnie ujmuje swoim ciepłem i urokiem. Otwiera drzwi do rzeczywistości pełnej tajemniczych miejsc, postaci, magicznych przedmiotów i fantastycznych stworzeń. Polecam przeczytanie tej książki wszystkim dzieciom.

Kacper Borkowski, kl. 3b

Książka „Dinozaury” została wydana przez Wydawnictwo „Twoje Książki” w serii „Biblioteka Wiedzy”. To publikacja pełna ciekawostek o prehistorycznych zwierzętach opatrzona pięknymi ilustracjami. Książka jest skarbnicą wiedzy na temat wyglądu, cech i życia tych fascynujących stworzeń, które rozbudzają naszą wyobraźnię. Gady te żyły na Ziemi miliony lat temu, kiedy nie było śladu ludzkiej cywilizacji. Publikacja jest napisana prostym językiem. Polecam tę książkę wszystkich miłośnikom dinozaurów.

Wiktor Kowalczyk, kl. 3b

Data dodania: 2023-05-10 20:58:05