Wiktor i Kacper polecają

Książka pt. „Zwierzęta na wsi” należy do książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.  Publikacja opisuje życie mieszkańców wsi i zwierząt. To książka dla tych, którzy interesują się światem przyrody. Czytelnik dowie się, jakie zwierzęta spotkamy w zagrodzie, na łące, w stodole i nad stawem. Niektóre z nich dostarczają człowiekowi pożywienie, wełnę, skóry, futra i pierze. Bardzo spodobała mi się ta książka, ponieważ mam dziadków mieszkających na wsi i wiem, że praca w gospodarstwie jest bardzo trudna. Polecam tę publikację każdemu, kto jest zainteresowany życiem na wsi.

Wiktor Kowalczyk, kl. 3b

Książka „Zwierzęta” została wydana przez wydawnictwo Studio FENIX. Opowiada o zwierzętach zamieszkujących różne środowiska. Dzięki publikacji można przenieść się do różnych zakątków świata i dowiedzieć się, jak żyją, wyglądają, budują swoje domy i co jedzą różne zwierzęta. To cenne informacje, które przydadzą się w czasie wycieczki do lasu,  ZOO lub podczas lekcji przyrody. Polecam lekturę tej książki, gdyż można zdobyć ciekawą wiedzę.

Wiktor Kowalczyk, kl. 3b

„Księga zagadek. Gospodarstwo” została wydana przez Wydawnictwo SBM. Publikacja opowiada o różnych ciekawostkach z życia zwierząt mieszkających na wsi. Po przeczytaniu książki można sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania. Polecam lekturę publikacji zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Kacper Borkowski, kl. 3b

„Supermocni kontra złodzieje zdrowia” to książka wydana przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. To kompendium wiedzy o żywieniu dzieci. W publikacji znajdują się trzy komiksy o mocach warzyw i owoców. Książka podpowiada, jakie posiłki są zdrowe, a jakich lepiej unikać. Aby żyć zdrowo, należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej diecie, ale również o  ruchu na świeżym powietrzu. Polecam przeczytanie tej książki przede wszystkim rodzicom, by zdobyli większą wiedzę na temat żywienia swoich pociech.

Kacper Borkowski, kl. 3b

Data dodania: 2023-03-11 20:12:34