Czcionka:

Kontrast:

Sprzątanie świata 2022

,,Wszystkie śmieci są nasze! to hasło 29 edycji akcji sprzątania świata. Celami tegorocznej akcji jest zachęcanie do dbania o najbliższe otoczenie oraz poprawne segregowanie odpadów. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej lekcji ekologii. Na lekcjach rozmawiały na temat segregacji odpadów, recyklingu i konieczności dbania o środowisko naturalne. Oglądały bajki i filmy o tematyce ekologicznej oraz sprzątali teren wokół szkoły i osiedla Książąt Mazowieckich. Udział dzieci w akcji to zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska, poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Ukazuje uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.
Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Data dodania: 2022-09-20 11:22:02
Data edycji: 2022-09-20 11:22:10

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie:

Szkoła Podstawowa nr 7  im. Zuzanny Morawskiej  w Mławie

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zuzanny Morawskiej w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3  im. Jana Brzechwy  w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Jana Brzechwy w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi  im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Mławie