Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono…”

Dnia  10 stycznia  2024 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz dwudziesty pierwszy– dwa pierwsze miały zasięg miejski.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było  nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. „ Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono…”. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom.

Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: „ Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono…”

Grupa artystów – uczniowie klasy 7 c oraz 7 b - zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o prezentację. Tym razem uczestnicy wieczorku zostali zaproszeni na bal karnawałowy. Rozpoczął się  od występu grupy tanecznej. Następnie rozbawieni goście, ubrani balowo, siedząc przy stolikach, prowadzili  poetycką rozmowę na temat życia – jego piękna, ulotności oraz dostojeństwa, aby na koniec wysnuć wniosek, że „ Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”, a sprawdza nas życie, a życie to, jak śpiewała Maryla Rodowicz, „to bal jest nad bale”. Nie zabrakło dawki humoru, ukrytej ironii  oraz oczywiście wyznań miłosnych. Nastrojowa muzyka, romantyczne tańce, wznoszone toasty przykuwały uwagę oglądających.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta - Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało cztery   nagrody. Natomiast w konkursie poetyckim komisja również przyznała cztery   nagrody  oraz cztery wyróżnienia.  Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.

Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 7 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu poetyckiego

Pola Dmuchowska SP nr 2 w Mławie, opiekun p. Edyta Kowalkowska