Podsumowanie konkursu świątecznego z języka angielskiego i niemieckiego

19 grudnia 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursów z j. angielskiego  i niemieckiego, których tematyka dotyczyła zbliżającego się  Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III wykonali pięknie ozdobione skarpety, które  swoją formą nawiązywały do jednej z angielskich tradycji.  Z kolei uczniowie klas 4-6 mieli za zadanie zaprojektować lapbooki, prezentujące w ciekawy, pomysłowy sposób angielskie słownictwo związane z obrzędami  i zwyczajami świątecznymi. Natomiast siódmo- i ósmoklasiści popisali się umiejętnościami redagowania wypowiedzi pisemnych w języku angielskim. Uczniowie napisali piękne listy do św. Mikołaja, w których wyrazili swoje prośby, marzenia i pragnienia w związku z nadchodzącym nowym rokiem. Uczniowie najstarszych klas wzięli także udział  w konkursie z języka niemieckiego, polegającym na zaprojektowaniu oryginalnej kartki  z  życzeniami  w języku niemieckim. Swoje prace wykonali w sposób naprawdę pomysłowy, wykazując się ogromną kreatywnością. Zamiast tradycyjnych bożonarodzeniowych kartek pojawiły się bombki, choinki i inne atrybuty świąteczne. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a także zaprezentowali swoje prace. Podczas podsumowania panowała  uroczysta atmosfera, dziewczęta wykonały niemiecką piosenkę , wszyscy wzięli udział we wspólnym śpiewaniu dobrze znanych, nawiązujących do świąt, angielskich utworów, a także świetnie bawili się, uczestnicząc w integracyjnych, świątecznych zabawach.

Data dodania: 2022-12-21 17:53:30
Data edycji: 2022-12-21 17:53:36