Otwarcie nowego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie

W dniu 24 września w Szkole Podstawowej nr 7 im Zuzanny Morawskiej w Mławie odbyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu sportowego w ramach zadania ,,Modernizacja bazy sportowej na terenie Miasta Mława”. Na uroczystości, której gospodarzami byli – Burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie Pan Mariusz Lempek obecni byli liczni goście, z których część bezpośrednio lub pośrednio przyczyniła się do powstania nowych obiektów sportowych.

Zadanie pod nazwą  „Modernizacja bazy sportowej na terenie Miasta Mława” było realizowane w okresie od 7.04.2020 r. do 30.08.2021 r. i obejmowało modernizację dwóch obiektów sportowych: stadionu miejskiego przy ul. Kopernika 38 w Mławie oraz kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mlawie. Wartość robót budowalnych przy Szkole Podstawowej  nr 7 w Mławie wyniosła 3 311 862 zł. Zadanie było realizowane z dofinansowaniem ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ramach Programu Sportowa Polska  – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Nowa baza sportowa składa się z:

• boiska do piłki nożnej o wymiarach 26×51 m,
  • boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20×40 m, na którym zlokalizowano boisko do piłki ręcznej o  wymiarach 20×40 m i dwa boiska do piłki koszykowej o  wymiarach 15×20 m,
  • bieżni lekkoatletycznej, w skład której wchodzi bieżnia okólna 3-torowa o dystansie 200 m, bieżnia prosta 4-torowa o dystansie 40 i 60 m,
  • rzutni do pchnięcia kulą,
  • skoczni do skoku w dal,
  • siłowni plenerowej.

Po oficjalnej uroczystości rozpoczęła się część sportowo – rekreacyjna przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie klas V – VIII wzięli udział w turnieju piłki nożnej oraz wieloboju sprawnościowym. Zmaganiom towarzyszyły liczne atrakcje mające charakter piknikowy, z których korzystały także młodsze dzieci wraz z rodzicami. O atrakcje zadbało Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w ramach warsztatów rozrywki profilaktycznej. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z  Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2021 jak również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

Data dodania: 2021-09-26 10:07:19
Data edycji: 2021-09-26 17:51:39