Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ''Z kulturą mi do twarzy''

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

Z radością informujemy, że grupy dzieci 5 i 6 letnich: Gumisie, Pszczółki, Niedźwiadki, 0a, 0b, 0c w tym roku szkolnym przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy", który będzie realizowany naszym przedszkolu.

Zasady ogólne.

1.Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023. Projekt będzie realizowany od 3 października 2022 do 23 czerwca 2023r przez nauczycieli wychowania przedszkolnego w poszczególnych grupach. Autorem projektu jest Pani Paulina Marcysiak z Przedszkola Niepublicznego "Piastuś" w Inowrocławiu,które jest organizatorem projektu. Koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest Pani Dorota Florczak.

2. Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej. Przedszkole: Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki. Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka. Kreowanie, wspólne z wymienionymi podmiotami, sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowań wynikających z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju. Wprowadzanie dzieci w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe: – promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno; – rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką – współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym; – wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm; – kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych; – kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku; – zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie; – współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

W ramach projektu wspólnie rozpoczynamy "naszą wspaniałą kulturalną przygodę".

Data dodania: 2022-10-11 11:58:25
Data edycji: 2022-10-11 12:01:18