Mali badacze - eksperymenty z wodą w grupie Niezapominajki

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty badawcze.
Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciu, podczas którego badały rozpuszczalność substancji w wodzie. Po zastosowaniu metody aktywizującej- burzy mózgów - można było zauważyć, że czterolatki posiadają już znaczną wiedzę na temat znaczenia wody w w życiu człowieka. Następnie wykorzystując swoje zmysły dzieci. Sprawdzały ile kubków wody mieści się w jednej butelce. Wyciągały trafne wnioski z doświadczenia, potrafiły określić, jakie substancje rozpuszczają się co się w wodzie, a jakie nie.
Jednak na tym działania dzieci się nie kończą. Kolejnym etapem było wycinanie „kropelek wody” z leniwej ósemki, która uprzednio została pomalowana palcem dzieci na niebiesko z zachowaniem wzoru nieskończoności.
Tego typu zajęcia są wspaniałą okazją do rozbudzania ciekawości poznawczej dzieci, do prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków; przyczyniają się do rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego, ćwiczą koncentrację uwagi i spostrzegawczość.

Data dodania: 2021-03-19 12:39:22
Data edycji: 2021-03-19 12:40:58