Kornelia, Wiktor i Kacper polecają

Książka Holly Webb ,,Zaopiekuj się mną. Dzielny mały Karmel’’ opowiada o małym kotku, którego leżącego pod samochodem znalazła dziewczynka Weronika. Kotek po wizycie u weterynarza trafił pod opiekę Heleny. Zwierzę było niesforne i uciekło jej z domu. Na szczęście cała historia skończyła się dobrze i maluch po pewnym czasie wrócił. Dziewczynka była szczęśliwa.

Kornelia Dorna kl. IIIA

,,Starożytna Grecja’’ to fascynująca książka dla dzieci, którą warto przeczytać. Dzięki niej możemy przenieść się w czasie. Zawarte tu informacje pokazują czytelnikom czasy starożytnej Grecji. Ilustracje prezentują zwyczaje, tradycje i dawny sposób życia. Czytając tę książkę, uczymy się mitologii greckiej, której znajomość można wykorzystać na lekcji historii. Bardzo polecam każdemu przeczytanie tej pozycji, w której sposób przekazu został specjalnie dostosowany do najmłodszych czytelników.

Wiktor Kowalczyk kl.IIIB

Książka pt. ,,Historyczne miejsca’’ Joanny i Jarosława Szarków opowiada o wartych zapamiętania miejscach w Polsce, pomnikach oraz ważnych bohaterach. Czytając tę książkę, możemy zdobyć dużo informacji o historii Polski, które przydadzą się dzieciom na lekcjach historii. Dzięki niej możemy zwiedzić najbardziej niesamowite miejsca w naszym kraju. Ta książka może stać się dla najmłodszych znakomitą lekcją patriotyzmu.

Kacper Borkowski kl. IIIB

Data dodania: 2022-10-12 19:30:10