Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w MPS nr 4

7.06.2022 w Miejskim Przedszkolu Samorządowym Nr 4 w Mławie odbył się  Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”,  w którym wzięły udział dzieci 4, 5 i 6-letnie. Cele konkursu obejmowały zarówno poznanie poziomu wiedzy przedszkolaków z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, utrwalenie prawidłowych, bezpiecznych zachowań  w zabawie. Każdą grupę dzieci reprezentowały 2-osobowe zespoły wytypowane przez nauczycielki. Zadania jakie dzieci miały do wykonania były zróżnicowane. Składały się na nie takie zabawy jak: ,,Apteczka pierwszej pomocy''- wybieranie przedmiotów, które powinny znaleźć się w apteczce, ,,Sygnalizator świetlny'' kolorowanie świateł/czerwonego  i zielonego/,,,Ubieramy strażaka, policjanta i lekarza' '-zadaniem dzieci był wybór ubrania i akcesoriów pasujących do wylosowanej postaci, układanie puzzli przedstawiających, zabawa przy piosence „Trafic lights”, rozwiązywanie zagadek o ruchu drogowym. Konkurs na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Wykazały się one bardzo dużym poziomem wiedzy w zakresie bezpiecznej zabawy, zachowań na drodze, zachowań w spotkaniu z obcym. Organizatorem konkursu były: Agnieszka Przytulska-Chyl, Aleksandra Członka-Chmielewska, Agata Chodubska. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, i drobne upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Data dodania: 2022-06-08 23:37:37
Data edycji: 2022-06-08 23:37:45