Klasa 1 c na wycieczce klasowej

Uczniowie klasy 1c wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę poza miejsce swojego zamieszkania. Odwiedziliśmy Wioskę Garncarską w Kamionce. Na uczniów czekało wiele atrakcyjnych zajęć. Wyruszyliśmy do Rajskiego Ogrodu w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Każde dziecko otrzymało mapę ogrodu z zaznaczonymi miejscami poszukiwań. Dodatkową pomocą okazały się zagadki. Każde  poprawnie rozwiązane zadanie było dodatkową wskazówką miejsca ukrytego skarbu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Ozdabiały jajka, poznały dawne i obecne techniki wykonywania wielkanocnych pisanek. Wiele emocji towarzyszyło nam podczas oglądania filmu przyrodniczego w kinie 3 d. Zobaczyliśmy, w jaki sposób wspaniali ludzie walczą o ocalenie ginących gatunków zwierząt. Był również czas na zasłużony posiłek. Po zabawie na świeżym powietrzu apetyt dopisał każdemu! Jeszcze zakup pamiątek dla domowników i można było wyruszać w drogę do domu. Uczniowie uznali, że wycieczka była bardzo udana. W wyśmienitym nastroju rozeszli się do domów.

Data dodania: 2022-04-09 10:43:40
Data edycji: 2022-04-09 10:44:22