Kacper i Wiktor polecają

Książka ,,Tajemnice zwierząt. Zmysły’’ autorstwa Bernarda Stonehouse’a i Esther Bertram pokazuje nam, jak zwierzęta postrzegają świat. Autorzy omawiają mechanizmy, za pomocą których zwierzęta odbierają informacje płynące z otoczenia. Okazuje się, że dzięki bardzo skomplikowanym narządom mogą widzieć obrazy, słyszeć dźwięki, rozpoznawać smaki i  wyczuwać zapachy. Wszystko to pomaga im reagować na bodźce płynące ze świata zewnętrznego, unikać zagrożenia i przetrwać wśród innych stworzeń. Książka prezentuje interesujące fakty i ciekawostki z życia ptaków, ssaków, ryb, owadów, gadów i płazów. Bardzo polecam przeczytanie tej książki.

Kacper Borkowski  kl.III b

Książka ,,Dbamy  o nasze zwierzęta. Rybki’’ została wydana przez wydawnictwo ,,Zielona Sowa’’. Jej autorzy Alejandro Algarra i Rosa M. Curto opowiadają nam historię rodzeństwa Moniki i Pawła, którzy bardzo kochają rybki. Pewnego dnia otrzymują złotą rybkę, którą nazywają Złociutka. Dzieci lubią patrzeć, jak pływa ona w swoim akwarium. Obserwując jej zachowanie, uczą się szacunku dla zwierząt. Z tej książeczki każdy młody hodowca  rybek uczy się, jak o nie dbać, jak czyścić swoje akwarium. Ponadto dostępne są tam rady weterynarza dotyczące karmienia rybek i stworzenia im optymalnych warunków życia.

Kacper Borkowski kl.III b

Książka ,, Zwierzęta Polski’’ z serii ,,Świat zwierząt’’ została wydana przez wydawnictwo ,,Zielona Sowa’’. Jej autorką jest Natalia Cybulska. Dzięki tej pozycji czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, jakie są zagrożone wyginięciem i jak wygląda największy drapieżnik w Polsce. Książka ta prezentuje obrazy zwierząt występujących w Polsce, te, które znamy, ale również te, których mogliśmy nigdy nie poznać. Każda strona zawiera mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach mieszkających w naszym kraju. Przy opisie każdego gatunku zwierząt czytelnik odnajdzie Kącik Polskiego Omnibusa z dodatkowymi informacjami i ciekawostkami. Ten, kto przeczytał książkę, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując Test Polskiego Omnibusa znajdujący się na końcu tej lektury. Polecam.

Wiktor Kowalczyk kl.III b

Książka ,,Zwierzęta nasi przyjaciele’’ jest jedną z ciekawszych dla nas – młodych czytelników. Każdy przecież na pewno jest ciekawy, jak różnią się między sobą zwierzęta i jak je rozpoznać podczas rodzinnego spaceru. Z tej książki każdy może się też dowiedzieć, jak zwierzęta spędzają czas, co jedzą i czy należy się ich bać. Kolorowe ilustracje z pewnością przyciągają uwagę dzieci i zachęcają je do oglądania tego, jak wygląda przyjaźń między człowiekiem i zwierzętami. Na  końcu znajduje się quiz oraz dyplom dla jego zwycięzcy. Sprawdźmy się!

Wiktor Kowalczyk kl.III b

Dzięki książce ,,101 ciekawostek. Zamki średniowieczne” możemy wybrać się w wyjątkową podróż w przeszłość, by sprawdzić, jak wyglądało życie w średniowiecznych zamkach. Obserwując potężne kamienne fortece, poznajemy też ich mieszkańców. Widzimy, jak pracowali, ucztowali, bawili się i walczyli z wrogami. Ta książka o życiu codziennym ówczesnych ludzi może być bardzo przydatna na lekcjach historii. Zachęcam do czytania.

Wiktor Kowalczyk kl. III b

Data dodania: 2023-07-03 18:16:27