Dary jesieni, które wyjdą na zdrowie

Każda pora roku ma swoje skarby, tak samo jest z jesienią. Warzywa i owoce jakie możemy znaleźć w tym czasie w naszych ogrodach, na polach i w lesie to dary jesieni. Owe skarby, są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajają wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami szkolnych kół PCK i LOP przygotowali wystawę pod hasłem ,,Dary jesieni”. Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć bogactwo tej pięknej pory roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować i powąchać owoce i warzywa, zioła i kwiaty. Ekspozycja została wzbogacona ulotkami promującymi walory smakowe i zdrowotne warzyw i owoców. Zawierały one informacje na temat witamin, błonnika oraz składników mineralnych, które dostarczamy organizmowi jedząc dary jesieni. Uczennice kl. VII przeprowadziły zajęcia lekcyjne dla dzieci z klas trzecich wykorzystując zgromadzone okazy warzyw i owoców. Zaś krótkie rymowane wierszyki pozwalały dzieciom sprawdzić znajomość bogactwa ogrodów owocowo - warzywnych np. ,,Dobra gotowana, dobra i surowa, choć nie pomarańcza jest pomarańczowa”.
Mamy nadzieję, że ta akcja pomaga dzieciom zrozumieć, że zdrowie każdego z nas, w dużej mierze zależy od tego, co zjadamy

Data dodania: 2021-10-14 13:30:32
Data edycji: 2021-10-14 13:31:32