Bezpieczne wakacje

W ramach edukacji dotyczącej bezpiecznych wakacji uczniowie klasy II a odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Mławie i uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadziła  pani Klaudia Struzik i sierżant Bartosz Podgórski. Dzieci miały możliwość poznania pracy policjantów, obejrzenia sprzętu policyjnego oraz zwiedzenia komendy. Uczniowie dostali wiele wskazówek na temat zbliżających się wakacji i tego jak powinni dbać o  bezpieczeństwo swoje i innych. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze oraz tego jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców i jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Pan policjant przypomniał o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz o potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych. Dzieci miały okazje przymierzyć  umundurowanie bojowe.  Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Jak zwykle to wydarzenie wzbudziło wśród dzieci duże zainteresowanie. Drugoklasiści czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań.

Data dodania: 2023-06-15 08:23:00
Data edycji: 2023-06-15 08:23:09