Bezpieczeństwo uczniów priorytetem na wakacje

Bezpieczeństwo uczniów  priorytetem na wakacje

Bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. W związku ze zbliżającym się okresem letnich podróży i zabaw na świeżym powietrzu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa. Poprowadził je funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, p. Robert Nowosielski. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, w obliczu jakich zagrożeń mogą się znaleźć i wskazanie właściwych decyzji, które należy podjąć w sytuacji niebezpiecznej. Uczniowie przypomnieli sobie, w jaki sposób reagować na próby nawiązania z nimi kontaktu przez nieznajome osoby. W praktycznym działaniu podejmowali masaż serca, układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, poznawali tajniki szybkiej akcji ratowniczej w przypadku zatrucia itp. Wierzymy, że w momencie zagrożenia zdrowia lub życia nasi uczniowie zachowają zimną krew, udzielą poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i w sposób fachowy wezwą pomoc. Mamy jednak nadzieję, że do takich zdarzeń w ogóle nie dojdzie, ale jak mówi przysłowie "przezorny zawsze ubezpieczony"...

Data dodania: 2021-06-22 09:18:31
Data edycji: 2021-06-22 09:20:27