Andrzejki w szkolnej bibliotece

„Andrzejkowy magii świat”- pod takim tytułem odbyło się spotkanie andrzejkowe w bibliotece szkolnej. Był to świetny pomysł na to, żeby przypomnieć uczniom zwyczaje andrzejkowe. Do zabawy zaprosiłyśmy uczniów klas drugich. Dzieci w tym wieku lubią czary, magię, świat wróżek. Odpowiednio udekorowana i oświetlona świecami nasza czytelnia została przemieniona w „salę magii”. Najbliższą przyszłość uczniom  przepowiadały dobre wróżki. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z tradycyjnym obrzędem wróżb oraz skąd pochodzą andrzejki.
Przygotowałyśmy stanowiska z wróżbami. I tak, było lanie wosku, moneta w studni, dwa serca, jajka z niespodzianką, wędrujące buty, kwiatowa wróżba. Oprócz wróżb na dzieci czekały gry i zabawy, które przygotowały i przeprowadziły, panie Małgorzata Jeromin i Katarzyna Szydłowska. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie, wykazując się ogromnym poczuciem humoru. Andrzejki zorganizowane w szkolnej bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.

Data dodania: 2023-12-03 22:13:58
Data edycji: 2024-02-28 15:40:16