1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:266
Wczoraj:272
W tygodniu:538
W miesiącu:5526
Ogólnie:599624

Kto jest online

4
Online

18-02-20

Projekty

5 kwietnia 2019r. odbyła się VI Rodzinna Olimpiada Sportowa organizowana przez nasze przedszkole, a dokładnie przez grupy 5 i 6 letnie. Drużyny sportowe składały się z dzieci i ich rodziców.
Igrzyska rozpoczęły się uroczystym przemarszem młodych zawodników, rodziców i sędziów. Następnie został zapalony znicz olimpijski.. Każda z drużyn zaprezentowała swój okrzyk. Olimpiadę Sportową jak co roku doskonale poprowadził pan Arkadiusz Dłubisz. Organizatorami imprezy były nauczycielki z grup przedszkolnych: pani Katarzyna Sęczkowska, Elżbieta Rogozińska, Izabela Szczepańska, Katarzyna Czarnomska, Joanna Jakubowska, Marzena Markiewicz, Marta Wdowiak, Patrycja  Sobieska, Magdalena Rudnik. Wszystkich przybyłych gości przywitał pan dyrektor Mariusz Lempek. 

Przed rozpoczęciem konkurencji sportowych mieliśmy przyjemność oglądać mamusie dzieci z grupy Pszczółki w tańcu z flagami, które zatańczyły również w trakcie obrad jury. W tym dniu szkolna sala sportowa zmieniła się w arenę sportową, na której dzieci wraz z rodzicami wykazywali się sprawnością fizyczną i dużą pomysłowością w wykonywaniu niektórych zadań. Zawodnicy świetnie sobie radzili pokonując kolejne konkurencje – spacer pingwina, toczenie piłki, mini hokej, piłka górą, skoki kangurów, celne oko, jak również konkurencje typowo dla rozrywki tj. latający dywan czy przeciąganie liny. 
O zwycięstwo rywalizowało ze sobą 7 drużyn - 3 drużyny dzieci 5 letnich, 4 drużyny dzieci 6 letnich. Po zawodach były gratulacje, dyplomy, medale dla małych zawodników i pamiątkowe znaczki dla rodziców, którzy dzielnie rywalizowali i świetnie się bawili.
Celem olimpiady było promowanie aktywnego spędzania czasu z rodziną i wzmacnianie więzi oraz przestrzeganie zasad fair-play.

Końcowa klasyfikacja Olimpiady wygląda następująco:

Kategoria wiekowa dzieci 5 letnich:

I miejsce – grupa Niedźwiadki i grupa Pszczółki

II miejsce – grupa Gumisie

Kategoria wiekowa dzieci 6 letnich:

I miejsce – grupy Oa i Oc

II miejsce – grupa 0b i 0d

Organizatorzy Rodzinnej Olimpiady Sportowej dziękują pracownikom MOSiR-u za sędziowanie w zawodach, panu Arkadiuszowi Dłubisz za poprowadzenie olimpiady, pani Ani Kaszubskiej za nagłośnienie oraz mamom z grupy Pszczółki za występy taneczne.

Zdjęcia