1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:129
Wczoraj:478
W tygodniu:129
W miesiącu:4635
Ogólnie:666895

Kto jest online

1
Online

10-08-20

Projekty

Uprzejmie informuję, że w związku z zagrożeniem COVID-19, w dniach od 5 sierpnia do 14 sierpnia 2020 r. zostają zawieszone zajęcia w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Mławie. 

Dyrektor ZPO nr 3 w Mławie
Mariusz Lempek

Rodzice, którzy zadeklarowali chęć posłania dziecka do przedszkola w czasie dyżuru wakacyjnego proszeni są o wypełnienie oświadczenia związanego z bezpieczeństwem w okresie zagrożenia epidemicznego COVID-19.
Druk oświadczenia należy pobrać ze strony (dostępny poniżej) i złożyć w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie przy ul. Ordona 14. Papierowe wersje oświadczenia dostępne są także na miejscu.
Oświadczenie należy złożyć do 23 czerwca 2020 r. (wtorek) do godziny 14.00.
Niniejsza informacja nie dotyczy rodziców, których dzieci korzystają już z opieki przedszkola w okresie pandemii i złożyli stosowne oświadczenie we wcześniejszym terminie.

Załączniki:
Pobierz plik (Oświadczenie rodziców.pdf)Oświadczenie rodziców.pdf151 kB

Informuję, że w przypadku konieczności posłania dziecka do przedszkola należy ten fakt zgłosić do p. dyr. Jolanty Tyl (nr tel. 504 320 003) do każdej środy, poprzedzającej tydzień w czasie którego zachodzi konieczność objęcia dziecka opieką przedszkolną. Dziecko zgłoszone do środy będzie mogło uczęszczać do przedszkola od poniedziałku następnego tygodnia, zgodnie z wytycznymi określonymi w Instrukcji bezpieczeństwa.
Potwierdzeniem woli posłania dziecka do przedszkola jest dostarczenie podpisanego przez rodzica oświadczenia dostępnego poniżej lub w sekretariacie.
Taki tryb organizacji jest konieczny z powodu odpowiedniego przygotowania placówki do przyjęcia kolejnych dzieci z uwzględnieniem wytycznych Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dyrektor Zespołu Placówek
Oświatowych nr 3 
w Mławie
Mariusz Lempek  

Informuję, że od 18 maja 2020 r. po długim okresie ograniczonego funkcjonowania placówek oświatowych w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Mławie będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej przedszkole będzie dostępne przede wszystkim dla dzieci, których rodzice nie mogą pogodzić obowiązków zawodowych z zapewnieniem opieki w miejscu zamieszkania, zwłaszcza jeżeli rodzice są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Zajęcia opiekuńcze będą zorganizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. z zachowaniem wszystkich obostrzeń z tym związanych. Jednym z takich wytycznych jest przeznaczenie na jedno dziecko 4 m2  w sali przedszkolnej. W zaistniałej sytuacji liczba miejsc w placówce będzie ograniczona i bardzo proszę rodziców o rozsądne i odpowiedzialne podejście do sprawy przed podjęciem decyzji posłania dziecka do przedszkola w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

W dniach 18 - 22 maja 2020 r. w przedszkolu opieką będą objęte tylko dzieci, których rodzice zgłosili taką potrzebę przed 11 maja i do 14 maja 2020 r. i złożyli stosowne oświadczenie. Lista takich dzieci została ustalona po wcześniejszych kontaktach wychowawców i dyrekcji z rodzicami.

Rodziców, którzy nie są w stanie zapewnić dzieciom opieki w kolejnym tygodniu w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych tj. w dniach 25 – 29 maja 2020 r. bardzo proszę o zgłoszenie takiej sytuacji do p. dyr. Jolanty Tyl (nr tel. 504 320 003) do środy – 20 maja 2020 r. do godziny 12.00. Rodzice zobowiązani są również złożyć w tym terminie oświadczenie. Rodzice zobowiązani są także do zapoznania się Instrukcją bezpieczeństwa podczas działalności Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Mławie funkcjonującego w czasie stanu epidemicznego związanego z COVID-19.

W Instrukcji zostały zawarte szczegółowe wytyczne dla pracowników przedszkola oraz rodziców.

Załączniki do pobrania :
Oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów.
Instrukcja bezpieczeństwa podczas działalności Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Mławie funkcjonującego w czasie stanu epidemicznego związanego z COVID-19.

Dyrektor Zespołu Placówek
Oświatowych nr 3 w Mławie
Mariusz Lempek

Zarządzenie nr 21/2020 Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie z dnia 5 maja 2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Mławie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytanie bajek dzieciom wpływa pozytywnie na rozwój uwagi, gdyż konieczne jest skupienie się przez dłuższy czas na treści czytanego tekstu. W ramach współpracy z rodzicami Biedronki zaprosiły rodziców do czytania bajek. Tym razem do naszej grupy przyszła mama Lenki z ,,Mądrymi Bajkami” Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.

Monika Dzięgielewska

ZdjęciaZdjęcia

8 marca to szczególny dzień dla kobiet tych dużych i tych małych. Chłopcy z grupy Biedronki okazali się prawdziwymi dżentelmenami wręczając kwiatki, oraz medale i legitymacje ,,SUPER DZIEWCZYNKI” Wspólna zabawa nie miała końca. Chłopcy przez cały dzień starali się być mili i pomocni dziewczynkom. Obiecali być zawsze tak wspaniałymi kolegami.

Monika Dzięgielewska

Zdjęcia

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W ramach współpracy z rodzicami Biedronki zaprosiły rodziców do czytania bajek dzieciom. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Nadii. Zasłuchanym dzieciom przeczytała dwie ulubione bajeczki swojej córki tj. ,,Czerwony Kapturek” i ,,Brzydkie kaczątko” Serdecznie dziękujemy i już mamy kolejnych chętnych rodziców. Dziękujemy.

Monika Dzięgielewska

Zdjęcia

06.02.2020r dzieci z grupy Niedźwiadki z MPS nr3 bawiły się na Balu Karnawałowym. Wszystkie przedszkolaki były poprzebierane w przepiękne, wymarzone stroje karnawałowe. Moje Misie bawiły się cudnie.

Zdjęcia

Rodzice z grupy Niedźwiadki bardzo chętnie włączyli się do akcji rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci pod hasłem „ Popołudnie z bajką”. Podczas wspólnych spotkań czytali dzieciom ulubione bajki swoich pociech.

Zdjęcia

Szanowni Państwo,
rusza rekrutacja
 do Szkoły Podstawowej nr 7 na rok szkolny 2020/2021.
Zainteresowane osoby proszę o szczegółowe zapoznanie się z zamieszczonymi dokumentami, wypełnienie odpowiednich do Państwa sytuacji formularzy oraz załączników i we wskazanym terminie zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 7.
Wskazane terminy są OSTATECZNE. Nie ma możliwości złożenia wniosków w późniejszym terminie.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje związane z rekrutacją:

  1. Zasady rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Mława w roku szkolnym 2019/2020.
  2. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mława w roku szkolnym 2019/2020.

Mariusz Lempek
Dyrektor
Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie