1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:88
Wczoraj:229
W tygodniu:780
W miesiącu:7655
Ogólnie:601753

Kto jest online

4
Online

27-02-20

Projekty

06.02.2020r dzieci z grupy Niedźwiadki z MPS nr3 bawiły się na Balu Karnawałowym. Wszystkie przedszkolaki były poprzebierane w przepiękne, wymarzone stroje karnawałowe. Moje Misie bawiły się cudnie.

Zdjęcia

Rodzice z grupy Niedźwiadki bardzo chętnie włączyli się do akcji rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci pod hasłem „ Popołudnie z bajką”. Podczas wspólnych spotkań czytali dzieciom ulubione bajki swoich pociech.

Zdjęcia

Szanowni Państwo,
rusza rekrutacja do Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 
oraz do Szkoły Podstawowej nr 7 na rok szkolny 2020/2021.
Zainteresowane osoby proszę o szczegółowe zapoznanie się z zamieszczonymi dokumentami, wypełnienie odpowiednich do Państwa sytuacji formularzy oraz załączników i we wskazanym terminie zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 7.
Wskazane terminy są OSTATECZNE. Nie ma możliwości złożenia wniosków w późniejszym terminie.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje związane z rekrutacją:

  1. Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Mława w roku szkolnym 2020/2021.

  2. Zasady rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Mława w roku szkolnym 2019/2020.

  3. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mława w roku szkolnym 2020/2021.

  4. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mława w roku szkolnym 2019/2020.

Mariusz Lempek
Dyrektor
Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie

 

Grupa Biedronki z przedszkola na Hożej zaprosiła swoje Babcie i Dziadków na przygotowany program artystyczny. 3-latki naprawdę dały czadu. Pięknie zaprezentowały dla dziadków wiersze i piosenki, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Było bardzo radośnie i wesoło. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do konkursów, gdzie musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Okazuje się, że ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie bez problemu, za co otrzymali medale. Dzieci przygotowały również prezenty dla zaproszonych gości. To była naprawdę wyjątkowa uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Monika Dzięgielewska

Zdjęcia

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w sali Biedronek. W miłej atmosferze odbyły się wspólne warsztaty bożonarodzeniowe. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczno- techniczne, a my zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i mile spędzony czas.

Zdjęcia

16.12.2019r. Odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe. Rodzice i dzieci z grupy Słoneczka z zapałem wykonywali choinki świąteczne, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przyniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta.

Aleksandra Gorczewska

ZdjęciaZdjęcia

„Szczęście nadaje sens życiu.
To magia w każdym sercu zaklęta.
Nie pozwólmy mu zostać w ukryciu,
Podarujmy je wszystkim na święta”

Tradycją naszego przedszkola stały się grudniowe spotkania podczas warsztatów bożonarodzeniowych z rodzicami. W tym roku 16.12. 2019 r w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Jana Brzechwy na Hożej w miłej, świątecznej atmosferze rodzice mogli odkryć swoje talenty, zaś dzieci zamienić się w prawdziwych artystów. Przy dźwiękach kolęd, pastorałek i unoszącym się zapachu świątecznych pierników powstały stroiki, ozdoby na  piernikach oraz upominkowe paczuszki. Podczas warsztatów nie mogło zabraknąć kolędników. Dzieci z grupy „ Krasnale” odwiedzały poszczególne grupy z programem artystycznym. W tym roku jak i w poprzednich latach podczas warsztatów przeprowadzona została akcja charytatywna dla dzieci potrzebujących pod hasłem „Podaruj im odrobinę szczęścia w tym szczególnym czasie”  Był to bardzo mile spędzony czas.

Zdjęcia

W ten wyjątkowy dzień 12.01.20r. nie mogło zabraknąć naszych przedszkolaków. Na scenie LO w Mławie wystąpiły 6-latki z grupy 0a pod opieką Pani Kasi Czarnomskiej. Wykonały one układ artystyczny do kolędy pt. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Następnie dziewczynki  zatańczyły do utworu „Mary Did You Know”. W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych na Wielką Orkiestrę. Jednym z darczyńców była mama z naszej grupy p. Inna Khtei, która przekazała słodki bukiet i rożek do licytacji. Można było także wrzucić pieniążki do puszek i otrzymać serduszko od wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy dzieciom za występy, rodzicom za hojność.

Przedszkolaki z Hożej przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką…”dowiedziały się, kim zostaną w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla dzieci było przybycie czarownicy Amandy, która przeczytała dzieciom bajkę „Jaś i Małgosia”. Ten magiczny czas był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do radości i integracji całego przedszkola. To był z pewnością magiczny dzień.

Zdjęcia

„Polska Moja Ojczyzna” – to piękne hasło towarzyszyło wszystkim przedszkolakom podczas uroczystości w dniu 06.11.2019r. w Przedszkolu na Hożej. Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Krasnale i Tygrysy zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Recytowane wiersze o ojczyźnie, symbolach narodowych, polskich tradycjach oraz śpiewanie piosenek patriotycznych przybliżyły dzieciom poczucie tożsamości narodowej. Widzami podczas występu byli zaproszeni goście: dyrekcja przedszkola, dzieci ze wszystkich grup wiekowych, rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie i babcie. Aktorzy podczas występów pokazali swoją miłość do Polski i otrzymali gromkie brawa.

Katarzyna Naworska
Joanna Zimnowodzka
Ewelina Nosarzewska

Zdjęcia

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt dzieci z grupy 0a przygotowały jasełka. Przedszkolaki w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani  pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami oraz układami tanecznym i instrumentalnym. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki zaproszonym gościom: rodzicom, babciom i dziadkom. Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.