W miesiącu:20791

18-09-19

11 maja w Szkole Podstawowej nr 7 obchodzono Dzień Europy. Świętowanie rozpoczęto od wczesnych godzin porannych. Uczniowie klas V wspólnie z wychowawcami przygotowali stoiska, na których były potrawy oraz różne elementy charakterystyczne dla pięciu wybranych krajów europejskich (Włochy, Polska, Hiszpania, Grecja, Niemcy). Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji obchodzonego święta zatytułowane „Europa da się lubić”. Uroczystość rozpoczęta została polonezem, a następnie prezentowali się poszczególni uczniowie. Mogliśmy obejrzeć taniec rusałek w wykonaniu uczennic z „zerówki”, podziwiać występy wokalne w języku niemieckim uczniów klas IV i VII, taniec hiszpański, który zaprezentowali uczniowie klas III, a także językową „Lokomotywę” (wykonie utworu przez uczennice z klasy VII w języku polskim, niemieckim, angielskim i czeskim) oraz piosenkę „Panie Janie” wykonaną przez uczniów klasy V. To jednak nie był koniec atrakcji tego dnia. Starsi koledzy i koleżanki z klas VI i VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klas I, II i oddziałów zerowych różne konkursy z wiedzy o Europie. To był dzień, który na długo zostanie w pamięci uczniów.