16 stycznia 2017r. to ostatni dzień kiedy można przynieść do szkoły uszyte w ramach akcji UNICEF szmaciane laleczki. Każda z nich powinna mieć dołączoną karteczkę na której będzie: 
1. Imię laleczki.
2. Kraj, z którego pochodzi laleczka.
3. Datę urodzenia.
4. Imię twórcy laleczki.
5. Jedno zdanie o zainteresowaniach lalki np. co lubi robić, ulubione potrawy, jakie ma marzenia.
Informacje te będą niezbędne do sporządzenia aktu urodzenia laleczki.

Pozdrawiam. 
Iwona Olszak

Uczniowie naszej szkoły ratują dzieci w Afryce!

 

Zespół Placówek Oświatowych nr 3 bierze udział w ogólnopolskiej akcji „WszystkieKoloryŚwiata” organizowanej przez UNICEF.

Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

Szkolny koordynator projektu Iwona Olszak

Dodatkowe informacje