1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:152
Wczoraj:627
W tygodniu:2513
W miesiącu:20944
Ogólnie:329781

Kto jest online

2
Online

19-09-19

Projekty

Dzień Kropki to święto wszystkich ludzi, którzy wykazują się pomysłowością, kreatywnością i zachęcają do tego innych. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas VI c i VI d tworzyli zakropkowane opowiadania. Zabawa polegała na tym, że przedstawiciele grup losowali korki, pod którymi ukrywały się podstawowe informacje dotyczące ich prac np.: czas i miejsce akcji, bohaterowie czy gatunek literacki. Podczas tej zabawy powstało wiele wspaniałych i niezwykle ciekawych opowieści. 
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny obchodzili Dzień Kropki na lekcjach języka angielskiego.”The Dot”(kropka) dla wielu uczniów stała się inspiracją do odkrywania swoich talentów i kreatywności. Ten dzień stał się pretekstem do pokazania w różnoraki sposób swoich zainteresowań związanych z językiem angielskim. Uczniowie klas Ve, VIb, VIc, VIs, VIIa i VIIc przygotowali angielskie zagadki, rebusy, krzyżówki i piosenki. Nie zabrakło także lekcji na temat zdrowego odżywiania i smakowania różnych potraw. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się z innymi swoimi talentami językowymi.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego przebiegała w innej atmosferze niż dotychczas było to znane uczniom Szkoły Podstawowej nr 7. 
Na początku uroczystości wprowadzono sztandar  i wszyscy odśpiewali hymn szkoły. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Mariusz Lempek, który przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli, a kilka chwil później podzielił się ze społecznością szkolną smutną wiadomością. Pod koniec sierpnia zmarła długoletnia pracownica naszej szkoły, nauczycielka religii Pani Anna Więckowska. Pamięć nauczycielki została uczczona minutą ciszy. Ze względu na pamięć o zmarłej część artystyczna tego dnia została odwołana.
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego miało miejsce również inne bardzo ważne wydarzenie.  Pan dyrektor oficjalnie pożegnał i wręczył nagrodę za długoletnią pracę Pani Irenie Milewskiej – nauczycielce matematyki, która w tym roku odchodzi na emeryturę. Pani Milewska otrzymała gorące brawa i podziękowała za  czas, który mogła spędzić w naszej szkole.
Po części oficjalnej uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sal, aby przywitać się i powspominać wakacyjne przygody.

W dniu 27 sierpnia 2019 r. Prezydium Rady Rodziców podjęło decyzję o zmianie ubezpieczyciela dzieci. Obecnie ubezpieczycielem od NNW jest firma InterRisk. Składka wynosi 37 zł dla dzieci uczęszczających do szkoły i 31 zł dla dzieci przedszkolnych.

Z poważaniem
Mariusz Lempek

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_informacyjna.pdf)Ulotka_informacyjna.pdf1481 kB

19 czerwca w sali gimnastycznej dyrektor SIÓDEMKI pan Mariusz Lempek dwukrotnie obwieścił brzmieniem dzwonka koniec roku szkolnego i nadejście wakacji. O godzinie 9.00 odbył się apel uczniów klas I-III, na którym dyrektor szkoły złożył gratulacje uczniom, ich nauczycielom i rodzicom. Szczególne słowa skierował do trzecioklasistów, którzy od września zaczną kolejny, ważny etap w edukacji. Wyjątkowy charakter miała uroczystość zakończenia roku szkolnego klas starszych. Po wielu latach przerwy żegnaliśmy absolwentów klas ósmych, którzy bardzo wzruszeni dziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Najpilniejsi uczniowie i najwybitniejsi młodzi sportowcy otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Lempka nagrody i statuetki. A było ich naprawdę dużo. Gratulujemy naszym absolwentom wysokich wyników w nauce i z egzaminu. Bardzo wzruszającym momentem w czasie uroczystości było pożegnanie nauczycieli, którzy odeszli na emeryturę: pani Zofia Kazimierska,  pani Teresa Nachyła, pani  Krystyna Polak. Obecny na apelu burmistrz miasta – pan Sławomir Kowalewski podziękował nauczycielom i rodzicom za wysiłek włożony w edukację najmłodszych mieszkańców Mławy, a uczniom życzył radosnych i bezpiecznych wakacji.

Zdjęcia

Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach
mogliśmy zawsze na Panie liczyć...

Rodzice klasy III a

Zdjęcia

Szkoła Podstawowa nr 7 zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów sportowych za rok szkolny 2018/2019 w kategorii chłopców szkół podstawowych. Natomiast nasz uczeń Patryk Bedra został najlepszym sportowcem. Gratulacje

godz. 9.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas I - III
godz. 10.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VI (spotkanie z wychowawcami w klasach)
godz. 11.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas VII - VIII (pożegnanie klas VIII)

W dniach od 3.06.-11.06.2019 r. nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w międzynarodowym projekcie KidSpeak  organizowanym przez pozarządową organizację non-profit AIESEC.W ramach tego projektu zaprosiliśmy do siebie dwie studentki wolontariuszki z Indii oraz z Kolumbii, które prowadziły z uczniami naszej szkoły warsztaty językowo-kulturowe. Podczas zajęć szkolnych i spotkań poza lekcjami uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty poznawcze ,rozbudzić swoje zainteresowanie światem, nauczyć się tolerancji, a także sprawdzić swoje zdolności i umiejętności posługiwania się językiem angielskim. 
Dzięki zajęciom prowadzonym przez Dishe Madaan oraz Tanie Castro Rodriguez w pierwszym tygodniu ich wizyty mogliśmy dowiedzieć się o wielu ciekawostkach związanych z tymi dwoma krajami ,poznać bliżej kulturę i historię Indii i Kolumbii, a także wspólnie zatańczyć  salsę. Niektórzy uczniowie mieli także okazję przymierzyć oryginalny strój hinduski-sari, czy spróbować oryginalnych hinduskich przekąsek. 
W ramach integracji zorganizowaliśmy spotkanie w kręgielni oraz ognisko .Dzięki temu projektowi i współpracy z organizacją AIESEC uczniowie przełamali barierę językową poprzez bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Bez wątpienia było to fascynujące i bardzo ciekawe doświadczenie, które zainspirowało naszych uczniów do dalszej nauki języka angielskiego i poznawania nowych kultur bez konieczności dalekich podróży.

Zdjęcia

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie konkursów, które odbyły się w II półroczu tj.: Powiatowy Konkurs „Młody Matematyk” i Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W pierwszym konkursie udział brało 96 osób. Do finału zakwalifikowało się 15 uczniów. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

 1. Zofia Burczyk kl. 5e
 2. Zuzanna Olszak kl. 6a
 3. Jakub Staniszewski kl. 6a
 4. Kornelia Lewandowska kl.6b
 5. Zuzanna Brzezińska kl. 6b
 6. Patrycja Siejkowska kl. 6b
 7. Jakub Godlewski kl. 6d
 8. Michał Ragus kl. 8b

W konkursie „Kangur Matematyczny” wzięło udział 87 uczniów w różnych kategoriach wiekowych.Wyróżnienie otrzymało troje uczniów:

 1. Aleksander Nowosielski kl. 2d
 2. Filip Lewandowski kl. 2d
 3. Emilia Wydra kl. 4e

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki

14 czerwca to Dzień Pustej Klasy. Nazwa święta została zainaugurowana w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli. Doskonale oddaje ona jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową. W naszej szkole również pojawiło się to święto, klasy Vc, Vd, i Ve podczas lekcji języka polskiego w okolicach szkoły powtarzały wiadomości z omawianych w roku szkolnym lektur. Uczniowie podzieleni na grupy mieli znaleźć wokół szkoły przedmioty, budynki, osoby, które kojarzą im się z wylosowanym na początku lekcji tekstem literackim. Po owocnych poszukiwaniach przyszedł czas na posumowanie swoich działań. W ten sposób powstały piękne plastyczno – literackie dzieła.

Zdjęcia