18-02-20

Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto obchodzone 31 maja mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.  Zachęcić osoby palące do rzucenia palenia oraz ograniczenia palenia w miejscach, w których przebywają ludzie. W naszej szkole w czasie lekcji wychowawczych uczniowie obejrzeli przygotowane prezentacje oraz filmy o tematyce antynikotynowej. Uczniowie klasy piątej stworzyli plakaty z propozycjami ,,Nie palę bo ...”. Argumenty były przeróżne: nie chcę być chorym, chcę mieć dobrą kondycję fizyczną, świeży oddech, białe zęby i … . Uczniowie szkolnego koła PCK przedstawili rówieśnikom informacje związane ze szkodliwością palenia papierosów oraz pokazali doświadczenie obrazujące płuca osoby palącej i niepalącej.  W holu szkolnym przygotowana został gazetka z pracami uczniów. Dzieci w graficzny sposób przedstawiły skutki palenia papierosów oraz rady zniechęcające do tego nałogu. Rzucając palenie wygrywamy zdrowie, pieniądze, wolność i bezpieczeństwo.
Zatem nigdy nie za jest za późno, aby rzucić palenie.

uczniowie oraz opiekun koła PCK i LOP