1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:466
Wczoraj:482
W tygodniu:2971
W miesiącu:1933
Ogólnie:648165

Kto jest online

2
Online

04-07-20

Projekty

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019r. jest powszechna opieka medyczna. Miliony ludzi wciąż nie mają do niej dostępu – lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem lub nawet mieszkaniem. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich”. Wysłuchali informacji, faktów i ciekawostek na temat powszechnej opieki medycznej. Pracując w grupach rozwiązywali różnorodne zadania. Określili co to jest zdrowie w  aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym. Bezbłędnie podali czym zajmują się lekarze określonych specjalności – logopeda, stomatolog, alergolog, ….. czy endokrynolog.

Wykorzystując mapy geograficzne w atlasie odszukali państwa na świecie, w których opieka medyczna jest na wysokim poziomie oraz wskazali gdzie pomoc medyczna udzielana jest w niewielkim stopniu. Solidaryzując się z ludźmi tych rejonów świata dzieci, rodzice i nauczyciele naszej szkoły pomagamy im uczestnicząc w projekcie ,,Wszystkie kolory świata” – uzyskane fundusze zostały przeznaczone na szczepionki dla dzieci z Afryki, zbieramy szczoteczki do mycia zębów, mydełka. Uczestnicy spotkania wysłuchali recytacji wierszy związanych ze zdrowiem: ,,Na zdrowie” Jana Kochanowskiego i ,Okulary” Juliana Tuwima. By nie przytrafiła się przygoda jak panu Hilaremu - bohaterowi wysłuchanego wierszyka należy o zdrowie dbać od najmłodszych lat. Więc z zapałem i w dobrych nastrojach poszczególne zespoły przystąpiły do opracowania plakatów promujących zdrowy styl życia. Powstały rysunki, schematy i krótkie teksty wskazujące na  czym polega: właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, sen i odpoczynek oraz higiena osobista i otoczenia. Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii wykonali plakaty: jak dbać o narząd wzroku i słuchu oraz wpływ aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Dzieci z czwartej klasy skupiły się na opracowaniu skutków uzależnień od alkoholu, nikotyny czy urządzeń elektronicznych. Z wykonanych prac powstała gazetka ścienna na korytarzu szkolnym. W imieniu społeczności szkolnej przedstawiciele uczniów złożyli pani pielęgniarce życzenia z wyrazami uznania i wdzięczności za pracę na rzecz drugiego człowieka. Choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok to dbajmy o nie, nie tylko od święta.

Zdjęcia