1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:125
Wczoraj:194
W tygodniu:1798
W miesiącu:6786
Ogólnie:600884

Kto jest online

1
Online

23-02-20

Projekty

25 marca uczniowie klas 7a,7e i 7d  wraz wychowawcami  Iwoną Olszak, Sylwią Grabowską i Mariuszem Sobotką wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym celem podróży był zabytkowy pałac w Jabłonnej. Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać jego historię oraz podziwiać niezwykłe wnętrza, ale również uczestniczyli w  Lekcji dobrych obyczajów pt.„Piruet z łyżką i widelcem..."  Kilkugodzinne zajęcia nie tylko  zapoznawały z zasadami savoir-vivre, a także wyczulały naszych uczniów na istotę i wagę wzajemnego szacunku. Poza tym chłopcy mieli okazję nauczyć się prawidłowo wiązać krawat, zaś dziewczęta elegancko składać serwetki. Atmosfera pałacu, poziom wykładu, wspaniała kuchnia wpłynęły także na zacieśnienie relacji międzyludzkich i pozostały jednym z tych wydarzeń z czasu nauki, do którego w swoim dorosłym życiu uczniowiez pewnością powracać  będą z dużym sentymentem. Lekcję prowadziła mgr Małgorzata Skwarska –wykładowca akademicki protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre (Uniwersytet Jagielloński). 

Po smacznym obiedzie, przy którym uczniowie mogli zaprezentować nabytą wiedzę, nastąpił przejazd do Warszawy, gdzie mieli okazję w większości po raz pierwszy zwiedzić zabytkową część Cmentarza Powązkowskiego. Pani przewodnik opowiedziała zwiedzającym historię związaną z tym miejscem, uraczyła swoich słuchaczy mnóstwem ciekawostek dotyczących niezwykłych nagrobków i ludzi, które one upamiętniają. Uczniowie mieli okazje zobaczyć groby m.in. rodziców i siostry Fryderyka Chopina, Reymonta,  córek Marii Skłodowskiej-Curie, Marii Kownackiej, Czesława Niemena, Moniuszki.
Uczniowie byli pod dużym wrażeniem tego co zobaczyli, usłyszeli i się nauczyli. Wycieczka zatem na długo pozostanie w ich pamięci.

Zdjęcia