19-01-20

,,Mława - jakiej nie znamy"... to hasło spotkania, na którym podsumowano konkurs o tematyce regionalnej organizowany w naszej szkole o wielu lat przez nauczycieli przyrody i historii ,,Moja ziemia na Ziemi. Uroczystość rozpoczęła się od odsłuchania mławskiego hejnału, który rozbrzmiewa z wieży ratuszowej. Slajdy prezentacji przypomniały historię powstania miasta, jego symbole, zabytki, zasłużonych ludzi oraz wyszukane i zaskakujące nas ciekawostki. Filmy przeniosły nas w czasy naszych rodziców i dziadków. Przy dźwiękach muzyki Chopina prezenterzy opowiadali o pięknie i przywiązaniu do naszej małej ojczyzny. Słowa piosenki ,,Czy Mława da się lubić? śpiewanej przez uczniów klasy siódmej utwierdzają, że Mława to nasza mała ziemia na Ziemi, tu uczymy się i realizujemy swoje dziecięce plany i marzenia. Po wysłuchaniu części artystycznej Pan dyrektor wręczył wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody książkowe oraz złożył gratulacje i podziękowania dzieciom i nauczycielom.

Halina Rakowska,
Ewa Ronkiewicz,