1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:1499
Wczoraj:2792
W tygodniu:4291
W miesiącu:26239
Ogólnie:362980

Kto jest online

1
Online

22-10-19

Projekty

Podczas omawiania lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” uczniowie klasy VI c mogli wykazać się kunsztem aktorskim, a także  samodzielnie napisać scenariusz przedstawienia na podstawie książki, przygotować kostiumy i rekwizyty, a na koniec zostać reżyserami swojego spektaklu. Młodzi adepci sztuki aktorskiej zostali podzieleni na grupy, a następnie przygotowali swój pokaz teatralny dotyczący wybranej przygody Ani Shirley. Uczniowie zadbali o niezwykły realizm swoich przedsięwzięć, przygotowali niesamowite widowisko, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zdjęcia

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!” uczniowie klas III naszej szkoły w dniu 16 października 2019 r. uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonego strażaka - ratownika pana Roberta Nowosielskiego z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się wielu informacji  na temat życia kleszczy, ich wyglądu, występowania; miejsc na ciele człowieka najbardziej narażonych na ukłucie kleszczy. Teraz już wiedzą jak zabezpieczyć się przed wczepieniem kleszcza w ciało oraz jak prawidłowo postępować w przypadku ukłucia przez kleszcza. 

Bożena Szczechowicz

Zdjęcia

W środę 16.10.2019 klasa I a w nawiązaniu do lekcji o znaczeniu witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu przygotowała sałatkę jarzynową oraz owocową. Każdy przyniósł niezbędne produkty i przybory. Klasa stała się kuchnią i zaczęło się wielkie krojenie. Podczas krojenia warzyw i owoców zachowali podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Ubrani w kolorowe fartuszki samodzielnie i starannie kroili składniki, a pani Asia dokładnie je wymieszała i dodała przyprawy. Na koniec gotowe sałatki powędrowały na talerze uczniów. Urządzając w klasie prawdziwą ucztę wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły wspólnie przygotowany posiłek. Ten dzień był bardzo smaczny.

Zdjęcia

Po uroczystości PASOWANIA NA UCZNIA Szkoły Podstawowej nr 7 klasa I a wraz z rodzicami udała się na spotkanie integracyjne. Takie wydarzenia wzbudzają wiele emocji. Rodzice z paniami przygotowali dzieciom wiele niespodzianek. W pięknie udekorowanej sali wszyscy miło spędzili czas. Po otrzymaniu dyplomów i upominków ogromne wrażenie na dzieciach zrobił duży tort w kształcie książki udekorowany  dwoma płonącymi racami. Po krótkim poczęstunku wszyscy uczestniczyli w konkursach i pląsach. W trakcie zabaw niespodzianką i wielkim przeżyciem było rozbicie PINIATY wypełnionej słodyczami. Atmosfera była wspaniała, wszyscy bawili się znakomicie.

J. Jakubowska
J. Tyl

Zdjęcia

Dzisiaj był wielki dzień. Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia.  Dzieci z klasy Ia, Ib i Ic wraz z wychowawczyniami zaprosiły wielu gości na swoje święto. Przybyła Dyrekcja ,  rodzice, nauczyciele, delegacje uczniów  z wszystkich klas. Nie zabrakło pana wiceburmistrza Szymona Zejera i przedstawicieli Rady Rodziców. Odświętnie ubrani i trochę stremowani  zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki .  Dzieci pokazały , że nie boją się wyzwań – zdały  egzamin z wiedzy o Ojczyźnie. Udowodniły, że umieją śpiewająco chodzić po Mławie – znają zasady przechodzenia przez jezdnię. Gdy nadszedł najważniejszy moment  ślubowania - wszystkie dzieci głośno powtarzały tekst  przysięgi.  Potem pan dyrektor Mariusz Lempek z panem wiceburmistrzem  pasowali   wszystkie dzieci na uczniów. Od tej chwili  dzieci stały się oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zuzanny Morawskiej. Uśmiechnięte  i  zadowolone  pierwszaki  ruszyły po uroczystości  do klas  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

E. Nowińska,
J. Jakubowska,
J. Tyl,
M. Zawadzka

Zdjęcia

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie nie tylko uczą się nowych rzeczy, ale także świetnie się bawią. Przykładem na to są zajęcia podsumowujące pracę z lekturą „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Podczas tej lekcji szóstoklasiści  tworzyli gry planszowe na podstawie przygód jakie przeżyli bohaterowie książki, a następnie wspólnie graliśmy w zrobione własnoręcznie „planszówki”.  To było znakomite połączenie nauki z zabawą.

Zdjęcia

Dnia 4 października 2019 roku szkoły z różnych stron świata wzięły udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Nauczyciele matematyki zorganizowali mini konkurs z tabliczki mnożenia dla klas IV-VIII. Każdy z uczniów otrzymał los z 5 przykładami. W przypadku pomyłki choć jeden raz  test był niezaliczony. W ten sposób wyłoniliśmy klasę, która najlepiej zna tabliczkę mnożenia. Nasz mini konkurs wygrała klasa 8e. Na podium znalazły się jeszcze klasa 7c oraz 8a..

Dziękujemy za udział w zabawie. Gratulujemy wyników.

Nauczyciele matematyki

Zdjęcia

noc bibliotek w sp7 20191008 12630152607 października w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Noc Bibliotek. W tym roku wydarzeniu temu przyświecało hasło: Znajdźmy wspólny język. Do tego zagadnienia podeszliśmy w sposób metaforyczny i zorganizowaliśmy dla uczniów spotkanie z językiem polskim i językiem angielskim w tle. Nasze popołudniowe spotkanie rozpoczął test czujności dotyczący baśni i legend, dzięki któremu uczniowie mogli zorientować się czy są spostrzegawczy. Następnie piątoklasiści  zostali podzieleni na pięć zespołów i rozpoczęła się gra terenowa tzw. podchody literackie. Zadania dotyczyły poznanych na języku polskim baśni i legend, natomiast z języka angielskiego zawodnicy  musieli dopasować do polskich tytułów ich angielskie odpowiedniki, a następnie do  ilustracji dobrać właściwy tytuł w języku angielskim. Po zmaganiach drużynowych nadszedł czas na słodki  poczęstunek i wspólne oglądanie baśni O rybaku i złotej rybce. To było niezwykłe popołudnie spędzone w szkole.

Zdjęcia

warsztaty edukacyjne edukido 20191008 2085960676W dniu 4 października w klasie III c odbyły się warsztaty edukacyjne EDUKIDO. Podczas tych zajęć dzieci ćwiczyły wyobraźnię przestrzenną, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a wszystko to w trakcie zabawy klockami Lego. Uczniowie mieli za zadanie zbudować bez instrukcji kolejkę linową. Jednocześnie podczas wspólnego konstruowania  i zabawy poznali zasady działania i wykorzystania kolejki linowej. To była super lekcja zajęć technicznych.

wych. Bożena Szczechowicz

Zdjęcia

Każda pora roku ma swoje skarby, tak samo jest z jesienią. Warzywa i owoce jakie możemy znaleźć w tym czasie w naszych ogrodach, na polach i w lesie to dary jesieni. Owe skarby, są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajają wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami szkolnych kół PCK i LOP przygotowali wystawę pod hasłem ,,Zdrowie w owocach i warzywach”. Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć bogactwo tej pięknej pory roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować i powąchać owoce i warzywa znane i mniej znane, grzyby, zioła i kwiaty. Ekspozycja została wzbogacona ulotkami promującymi walory smakowe i zdrowotne warzyw, owoców i grzybów. Zawierały one informacje na temat witamin, błonnika oraz składników mineralnych, które dostarczamy organizmowi jedząc dary jesieni. Plakaty informowały nas o rodzajach grzybów i zasadach ich zbierania. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia lekcyjne wykorzystując zgromadzone okazy warzyw i owoców. Zaś krótkie rymowane wierszyki pozwoliły dzieciom z klasy czwartej sprawdzić znajomość bogactwa ogrodów owocowo - warzywnych np. ,,Dobra gotowana, dobra i surowa, choć nie pomarańcza jest pomarańczowa”. Mamy nadzieję, że ta akcja pomaga dzieciom zrozumieć, że zdrowie każdego z nas, w dużej mierze zależy od tego, co zjadamy.

opiekunowie LOP i PCK

Zdjęcia

Uczniowie klasy IV a i V f uczestniczyli w spotkaniu z dietetyk - panią Martą Jędrzejczak z Poradni Przyjazny Dietetyk. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz kreowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Pani wykorzystując prezentację multimedialną przedstawiła uczniom, co to znaczy  zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i rolę aktywności fizycznej w naszym życiu. W ciekawy sposób zachęcała uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się również jak dużą wartość dla naszego organizmu ma woda i ile powinniśmy jej każdego dnia wypijać. Dzieci chętnie włączyły się w dyskusję wypowiadając swoje spostrzeżenia dotyczące właściwego odżywiania. Natomiast poznane zasady racjonalnego odżywiania zastosują w praktyce od dziś, bo wszystkie zdrowe chcą być.

Anna Mateja,
Halina Rakowska,
Ewa Ronkiewicz

Zdjęcia